Sprawdź naszą ofertę Dlaczego wybrać PLP? Regulamin rozgrywek

O lidze

 
Poznańskie Ligi Piłkarskie - PLP to rozgrywki piłkarskie skierowane do wszystkich, którzy cenią sobie ducha sportowej rywalizacji i chcą przy tym dbać o zdrowy tryb życia. Składają się na niego 4 główne projekty – PLP Liga Open, PLP Liga 35+, PLP Liga Siatkonogi oraz PLP Liga Rodziców Akademii. Rozgrywki rozpoczną się we wrześniu tego roku i będą prowadzone na boiskach typu Orlik na terenie Poznania.
 
 
Wartości, które przyświecały nam przy tworzeniu PLP, to przede wszystkim zintegrowanie drużyn, wzbudzenie piłkarskich emocji i zachęcenie mężczyzn w każdym wieku do aktywności fizycznej. Ze względu na regionalny charakter inicjatywy pośrednim celem jest również promocja lokalnych przedsiębiorstw i kreowanie ich pozytywnego wizerunku. 
 
 
PLP Liga Siatkonogi to projekt nowatorski. Dyscyplina ta jest jeszcze mało popularna nad Wisłą, jednak na fali rosnącej popularności postanowiliśmy dać szanse na wykazanie się najlepszym. Ci, którzy zwyciężą, będą mieć, by okazję zmierzyć się z Piotrem Reissem i jego partnerem w specjalnym meczu.
 
Liga PLP Siatkonoga to rozgrywki futnetu. W sezonie jesiennym i wiosennym mecze odbywają się na boisku z twardą nawierzchnią, natomiast zimą będą to rozgrywki halowe. W skład drużyny wchodzą dwie osoby. Gracze odbijają piłkę ponad siatką na wysokości 1,2m nad ziemią. Odbicia można wykonywać wszystkimi częściami ciała za wyłączeniem rąk. Podczas akcji możliwe są trzy kontakty drużyny z piłką. 
 
Za zwycięstwo w meczu przyznawane są 2 punkty, 0 punktów za porażkę, 1 punkt karny za porażkę walkowerem. Natomiast o kolejności w tabeli decyduje:
1) większa liczba zdobytych punktów,
2) wynik bezpośredniego pojedynku pomiędzy zainteresowanymi drużynami (w przypadku większej liczby drużyn niż 2 o kolejności decydować będzie „mała tabelka” uwzględniająca pojedynki pomiędzy zainteresowanymi drużynami),
3) bilans bramkowy,
4) większa liczba zdobytych bramek,
5) mecz barażowy.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".