Sprawdź naszą ofertę Dlaczego wybrać PLP? Regulamin rozgrywek

Podsumowanie 2. Ligi Open Rundy Jesiennej 2014!
05-12-2014

 Miło nam poinformować, iż dobiegła końca już 4 edycja Poznańskich Lig Piłkarskich. Tegoroczna runda jesienna była "elitarna", ponieważ wystartowało tylko 12 zespołów podzielonych na dwie ligi. Podział został ustanowiony na podstawie deklaracji wyszkolenia oraz wieku.

 

W 2. Lidze Open wystartowało 6 zespołów z czego trzy śmiało mogłyby grać w Lidze 35+, którą wcześniej organizowaliśmy. Z poprzednich rund ponownie zagrali Strzelby z Brixton, Florian, PROFITROOM oraz kilku zawodników zgłaszających się indywidualnie czyli Indywidualiści. Jako nowi dołączyli Spec Kable oraz APR Juniors czyli 15-latkowie z Akademii Piłkraskiej Reissa.

 

Od początku wiadomo było, że o zwycięstwo w tej lidze bić się będą Spec Kable z bramkostrzelnym Piotrem Sikorą i doświadczony Florian. Tak też się stało i oprócz tych dwóch ekip do półfinałów trafili jeszcze PROFITROOM i Strzelby z Brixton. Finały rozegrano w grudniowy wieczór na nowoczesnym kompleksie ze sztuczną trawą III generacji w Baranowie. W pierwszym półfinale lepszy okazał się zespół Spec Kable i zgodnie z przewidywaniami pokonał PROFITROOM 5-2. O drugie miejsce równolegle walczył Florian ze Strzelbami z Brixton. Kiedy mogło się wydawać, ze już wszystko jest "pozamiatane" i Florian prowadząc 3-0 ma już finał w kieszeni. Niefrasobliwość i kłótnie w tym zespole sprawiły, że strzelac zaczęły Strzelby i na koniec to one miały siódemkę na koncie, a Florian tylko trzy z pierwszej połowy. Strzelby cieszyły się z historycznego finału, natomiast Florian czekał juz tylko na mecz o 3 miejsce.

Mimo wysokiej przegranej w półfinale to i tak faworytem w starciu Florian-PROFITROOM był ten pierwszy team. Jednak po raz kolejny brak zrozumienia i kapitana wpłynął na końcowy wynik tego meczu. Nie małą cegiełkę do końcowego sukcesu PROFITROOM przyłożył strzelec pieciu bramek, kapitan i dobry duch zespołu - Adam Kubić oraz fenomenalnie broniący tego dnia "Bakuś". Mimo braku wzrostu Marcina Gortata, Andrzej Baka wyciągał większość strałów przeciwników. Ostatecznie Florian znów dał sobie strzelić siedem bramek i mecz o III miejsce zakońćzył się wynikiem 7-4.

W finale wystąpili pretendenci do mistrzostwa czyli Spec Kable oraz czarny koń finałów - Strzelby z Brixton. Jako pierwszy zaskoczył przeciwnika Piotr Taras, dając prowadzenie Strzelbom. Jednak nizawodny Piotr Sikora po chwili wyrówanał. Długo utrzymywał się remis, jednak po kilku wymianach ciosów nadszedł czas ostrożniejszej gry w, której skutecznijsi mimo wszytsko okazli się "Spece" nie tylko od kabli, ale też od gry w piłkę. Podczas końcowego gwizdka wynik na tablicy wyświetlał się 4-2 z tym, ze czwórka była po stronie Spec Kabli natomiast dwójka przy Strzelbach z Brixton. Ostatecznie debiutujący w PLP zespół, bez przegranej na koncie stanie na najwyzszym miejscu podium dzięki wyrównanej grze całego zespołu oraz skuteczności Piotra Sikory. Natomiast Strzelby z Brixton swoje historyczne drugie miejsce, dzięki dobrej atmosferze w zespole oraz taktyce przygotowanej przez samego Prezesa, ponoć świętują do dzisiaj, a przypominamy, że już w najbliższą środę kolejna okazja do wznoszenia złotych trunków...

 

Końcowa tabela 2. Ligi Open:

1. Spec Kable
2. Strzelby z Brixton
3. PROFITROOM
4. Florian
5. Indywidualiści
6. APR Juniors

Najlepszy Strzelec:

43 Bramki - Piotr Sikora - Spec Kable

Najlepszy Bramkarz:

Ogłoszony na zakończeniu...

Najskuteczniejszy zespół:

Spec Kable

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".