Sprawdź naszą ofertę Dlaczego wybrać PLP? Regulamin rozgrywek

Podsumowanie 1. Ligi Open Rundy Jesiennej 2014!
05-12-2014

 Miło nam poinformować, iż dobiegła końca już 4 edycja Poznańskich Lig Piłkarskich. Tegoroczna runda jesienna była "elitarna", ponieważ wystartowało tylko 12 zespołów podzielonych na dwie ligi. Podział został ustanowiony na podstawie deklaracji wyszkolenia oraz wieku.

 

W 1. Lidze Open wystrtowało 6 zespołów z czego dwa z nich po raz pierwszy miało styczność z naszymi rozgrywkami. Jednak i OSiR Przeźmierowo i Imperial Tobacco dali nową jakość i z rozmaczem weszli do PLP zajmując dwa miejsca na podium.

Pierwszą fazę rozgrywek wygrał faworyt - Rebis, również w półfinale pokonując Imperial Tobacco stał się finalistą i murowanym kandydatem do wygranej. W drugim półfinale lepsi okazali się OSiRowcy z Przeźmierowa, którzy po zaciętej walce pokonali eks Kolejorzowców czyli ekipę Lech 81.

Jeszcze więcej emocji czekało nas w meczach dezydujących miejscach na "pudle". W meczu o 3 miejsce o jedną bramkę lepsi okazali się "tytoniowi". Mimo prowadzenia 1-0 przez Lech 81, dzięki swojej taktyce i zaangażowaniu zdobyli dwie bramki i to oni odbiorą puchar za III miejsce. 

W finale 1. Ligi Open spotkały się, nie ma co ukrywać, dwie najlepsze ekipy tej jesieni. Rebis czyli połączenie doświadczenia z młodymi kreatywnymi zawodnikami, potrafiącymi pięknymi akcjami zachwycić widzów. Po drugiej stronie OSiR Przeźmierowo, zawodnicy którzy przez kilka lat razem trenowali. Zgranie, kondycja, ale również dobra technika - to ich cechowało w rozgrywkach PLP.

Początek należał do faworytów. Rebis w krótkim czasie strzelił trzy bramki i nic nie wskazywało na to, że któś inny wzniesie Puchar za 1 miejsce. Gra zespołowa  jednak popłaciła i OSiR wyszedł na prowadzenie jedną bramką. Wtedy Rebis zdecydował sie na grę w przewadze, co szybko zripostowali przeciwnicy zdobywając kolejne bramki. Oststecznie finał pełen zdrowych emocji zakończył się wynikiem 7-4 dla zespołu z Przeźmierowa.

Końcowa Tabela 1. Ligi Open

1. OSiR Przeźmierowo

2. Rebis Dom Wydawniczy
3. Imperial Tobacco
4. Lech 81
5. FC Grunwald
6. Akademia Reissa

Najlepszy Strzelec:

18 Bramek - Wojciech Tabiszewski - Akademia Reissa

Najlepszy Bramkarz: 

Ogłoszony na zakończeniu!

Najskuteczniejszy zespół:

Rebis Dom Wydawniczy

 

 

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".